ویدیوی معرفی دوره تابستانه فوق جذاب دانشمند کوچولو

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

معرفی مجتمع دانشمند کوچولو

سیستم آموزشی مدارس آوین بر پایه تجربه علوم و مهارت ها و فناوری های مختلف شکل گرفته در پس این تجربه، کودک بتونه استعدادهای واقعی خودش رو کشف کنه. برای مثال کمتر کودکی این فرصت رو پیدا می کنه که از زاویه دوربین یک فیلم ساز جهان خودش رو کشف کنه و یا به کمک ترفند های معماری با توانایی های ذهنی و دستورزی خودش آشنا بشه. و یا اینکه به کمک تجربه داد و ستد اقتصادی با مفاهیم ریاضی و اخلاقی مانوس بشه. ما بدنبال پیاده سازی یک سیستم باز و نوآور هستیم تا مطابق با سطح پیشرفت جامعه به نیازهای آموزشی و تربیتی بپردازه و برای این منظور بسیاری از موضوعات مختلف را مورد توجه قرار دادیم. مهارتها، علوم و موضوعاتی برای تجربه، لذت و رشد.
[vc_custom_heading text=”خلاصه ای از اطلاعات دوره دانشمند کوچولو” font_container=”tag:h2|text_align:center”]

شیوه تفکیک دوره

دختران و پسران دبستانی در کدها و روزهای مختلف تقسیم بندی خواهند شد.

مخاطبین دوره

کودکان و دانش آموزان ۵ تا ۱۲ سال

تعداد ساعات آموزشی در هر ترم

تعداد ساعات آموزشی در هر ترم ۳۰ ساعت آموزشی می باشد که به صورت روزهای زوج و فرد به تفکیک برگزار میگردد. هر روز شامل ۳ ساعت آموزش (۲ ساعت عملی و ساخت – ۱ ساعت بازی ) می باشد. همچنین در هر ترم یک اردوی علمی-تفریحی نیز ویژه دانشمند کوچولوها برگزار می گردد.

همچنین در پایان هر ترم در یک مراسم کاملا مفرح از تلاش دانشمند کوچولوها با دادن لوح و گواهینامه پایان دوره تقدیر به عمل می آید. هزینه ثبت نام در هر ترم : ۴۳۰ هزار تومان

۵ ترم دانشمند کوچولو شامل دوره های زیر است. هر ترم شامل یک دوره “بازی های خلاق” هم می باشد

منجم کوچولو

مخترع کوچولو

معمار کوچولو

ربات ساز کوچولو

کاشف کوچولو

شیمی دان کوچولو

متن جایگزین

فیزیکدان کوچولو

کشاورز کوچولو

مهندس کوچولو

پزشک کوچولو

فضانورد کوچولو

کار آفرین کوچولو

بازی های خلاق

آشپز کوچولو

سفالگر کوچولو

فیلمساز کوچولو

معرفی رویکردهای ما در مجتمع دانشمند کوچولو

[vc_custom_heading text=” ” font_container=”tag:h2|font_size:45px|text_align:center|color:%23ffffff|line_height:55px” google_fonts=”font_family:Raleway%3A100%2C200%2C300%2Cregular%2C500%2C600%2C700%2C800%2C900|font_style:200%20light%20regular%3A200%3Anormal”]

مبتنی بر روحیه کارآفرینانه

شامل تورهای علمی-تفریحی داخلی و خارجی

سیستم پایش روانشناسی

مستند سازی دقیق تصویری و ویدیویی

یادگیری شخصی سازی شده

مجهز به پرتال پایش مجازی والدین

پرورش هوش های چندگانه

مبتنی بر آینده پژوهی فردی

مبانی نظری دوره ترمیک دانشمند کوچولو

روش های تربیتی مورد استفاده ویژه کودکان بطور حتم نیازمند نوآوری و توجه بیشتر به علایق ذاتی آنان است. کودکان برای رویارویی با واقعیت های زندگی در آینده، نیازمند تمرین و تثبیت ویژگی هایی هستند که بتوانند با اتکای بر توانایی ها و مهارت های خود و هم تیمی هایشان، مهارت بهبود در روش زندگی را تمرین نموده و طعم موفقیت را بچشند. به همین منظور در این طرح ضمن پرداختن به جذابیت های علمی و فناوری، بصورت اختصاصی بر روی ویژگی های شخصیتی کودکان تمرکز خواهد شد. موارد زیر جزو محورهای راهبردی طرح حاضر هستند:

یادگیری در عمل Learning by doing

در این روش یادگیری صرفا بر اساس انجام آزمایشات و ساختنی ها و تجربیات عملیاتی دنبال می گردد و بنا بر اذعان متخصصین، این روش اثر گذاری چند بعدی و موثرتری بر روی کودکان دارد. به کمک این روش شوق یادگیری نیز افزایش خواهد یافت. همچنین در این روش یادگیری از دیگر کودکان نیز تقویت خواهد شد که اثرگذاری بسیار خوبی را دارد بخصوص اینکه با طعمِ تفریح و سرگرمی ارایه گردد.

تجربه اکتشاف علمی

در این روش کودک به یافته هایی بصورت فردی و گروهی دست خواهد یافت که تا پیش از این نیاموخته است. این سبک از آموزش به کمک تسهیل گری هدایت شده مربیان ارایه می گردد و سعی می شود که کودک فکر خود را درگیر اکتشافات نماید و بتواند آن را ارایه

بهبود ویژگی های شخصیتی

بهبود ویژگی های شخصیتی هر کودک نقش بسیار موثری در موفقیت آینده او خواهد داشت و از این روی، از تمامی موارد آموزش های علمی و … بصورت غیر مستقیم برای سنجش این ویژگی ها استفاده خواهد شد. به عنوان مثال شاخص هایی همچون: علاقه مندی به علم، نظم، دقت، خلاقیت و پرسشگری، کار تیمی و جمع گرایی و … تحت پایش مستمر قرار خواهند گرفت و بازخورد های آن بصورت مستمر به خانواده کودک ارایه خواهد شد تا اثرگذاری فرآیندهای تربیتی افزون گردد.

استفاده از کاراکتر سازی برای کودک

عمده کودکان در سنین ۶ تا ۱۳ سال، شالوده های شخصیتی شان بهبود می یابد و ما در این طرح تلاش خواهیم کرد تا شخصیتی «دانش مدار» را از هم اکنون در کودک تقویت نمائیم. بر این اساس هر کودک کاراکتر «دانشمند کوچولو» را تمرین خواهد کرد تا در زندگی همیشه دیدگاهی علمی را پیشتاز قرار دهد و همچنین از کاراکتر های مجازی و انتزاعی مانند «پروفسور آوینو»  نیز استفاده می گردد تا بتوانند اثرگذاری بیشتری را در ذهن و قلب دانش آموزان داشته باشد.